Дозвільна документація на реконструкцію будинку

Відповідно до чинних Державних будівельних норм України (ДБН) отримання дозволу на будівництво або реконструкція будинку здійснюється згідно наступних об’єктів:

  • приватні житлові будинки з площею до 500 кв.м;
  • приватні житлові будинки понад 500 кв.м та об’єкти класу наслідків СС1.

Перебудова будинку без ліцензії призводить до адміністративної відповідальності, яка включає штрафи та може створити проблеми з подальшим продажем майна. У випадку, якщо будівництво/перебудова здійснюється на підставі будівельного паспорту, для початку робіт достатньо надіслати в територіальний підрозділ Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) повідомлення про початок будівельних робіт, затверджене Кабінетом Міністрів України.

Розглянемо детально процедуру оформлення ліцензії на перебудову будинку, як складову багатоетапного процесу.

  • Процедура отримання ліцензії:

    1. Збирання відповідних даних про особливості території, на якій планується подальша будівництво, проводиться уповноваженими особами, які можуть бути замовниками або проектними компаніями.
    2. Складання проектних документів, включаючи необхідні експертні заходи, якщо вони потрібні.
    3. Узгодження розроблених проектів з замовником або державними органами (залежно від джерела фінансування робіт) та отримання дозвільної документації.

Ліцензію на реконструкцію/будівництво/перепланування виділяє Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) на основі заяви та пакету документів. Пакет документів повинен містити інформацію про проведений технічний огляд, затверджені проектні документи, документи, що підтверджують право власності на об'єкт реконструкції або згоду його власника та інші необхідні документи.

Термін розгляду заявки становить 30 календарних днів, а ліцензія надається безкоштовно.

Чому варто довірити питання отримання ліцензії підприємству “Волиньпроект” замість намагання отримати її самостійно? Тому що ми маємо багаторічний досвід у оформленні відповідних документів, ми знаємо, як скоротити термін розгляду заявки і правильно скласти пакет документів, щоб уникнути відмови у видачі ліцензії. Головне перевага – оплата за кожен етап робіт, що дозволяє зберегти ваш спокій

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *