Витяг даних про технічну інвентаризацію та техпаспорт нерухомості в Єдиній електронній системі для реєстрації права власності

Завершена робота з встановлення електронно-інформаційного зв’язку між Державним реєстром речових прав на нерухомість і Єдиною державною електронною системою в будівельній сфері. Тепер, завдяки цифровій системі, матеріали технічно проведеної інвентаризації та дані технічних паспортів доступні. Це стосується як введених в експлуатацію житлових і нежитлових об’єктів, так і незавершених об’єктів будівництва, які містяться в реєстрі.

Реєстрація технічних паспортів в ЄДЕССБ (Єдина державна електронна система в сфері будівництва) є обов’язковою для подальшої реєстрації прав власності на нерухомість у ДРРП (Державний реєстр речових прав).

Let's talk with me.
Згідно з роз'ясненням Міністерства юстиції України, з 2 липня 2021 року набрав чинності указ Кабінету Міністрів

ться відомості про зміни складу об’єктів нерухомості, які відображаються у підтверджуючих довідках або примітках. Це дозволяє забезпечити точність та актуальність інформації про об’єкти нерухомості.

Цифрова система спрощує процес реєстрації прав власності, оскільки технічні паспорти та інші відповідні матеріали вже містяться в системі, і їх можна легко отримати при потребі. Це сприяє швидкому та ефективному здійсненню операцій з нерухомістю та реєстрації прав на неї.

Введення цифрової системи також покращує доступність інформації для зацікавлених сторін. Тепер будь-яка особа може легко отримати дані про технічний стан об’єкта нерухомості, що сприяє прозорості та впевненості у здійсненні угод з нерухомістю.

Завдяки впровадженню електронно-інформаційного зв’язку між Державним реєстром речових прав на нерухомість і Єдиною державною електронною системою в будівельній сфері, процеси реєстрації та обміну інформацією стали більш швидкими, зручними та ефективними, сприяючи розвитку та модернізації будівельної галузі.