Реєстрація права власності на нерухоме майно

Реєстрація права власності на нерухоме майно, що здійснюється державою, є офіційним визнанням права власності на об'єкт нерухомого майна за заявником або припиненням чи зміною такого права.

Реєстрація права власності на нерухоме майно допомагає захистити законні права власника та забезпечує захист їх інтересів, заважаючи незаконним операціям по відчуженню або привласненню майна третіми особами.

Реєстрація речових прав на нерухоме майно можлива лише у випадку, якщо заявник має законні підстави на набуття права власності на нерухоме майно, такі як договір купівлі-продажу, дарування, спадщина, рішення суду тощо. Якщо заявник має намір здійснити реєстрацію права власності на незавершене будівництво, для такої реєстрації необхідні документи, що засвідчують право користування земельною ділянкою, на якій знаходиться об’єкт будівництва, документ, що дає право на будівництво відповідно до законодавства (крім випадків, коли цей документ вже було зареєстровано в Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомості про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів) та документ, що містить опис незавершеного об’єкта будівництва на підстав

Реєстрація власності здійснюється за допомогою державних органів, які мають спеціальну акредитацію:

  •     Нотаріуси;
  •     Державні реєстратори речових прав на нерухоме майно;
  •     Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад.

Термін державної реєстрації права власності не повинен перевищувати 5 (п’яти) робочих днів з дня подання заяви про реєстрацію. Проте, відповідно до бажань заявника можна здійснити реєстрацію в скорочений термін. За реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно збирається адміністративний збір в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо заявник бажає здійснити реєстрацію протягом 2 (двох) робочих днів – вартість становитиме 1 розмір прожиткового мінімуму; 1 (одного) робочого дня – 2 розміри прожиткового мінімуму; протягом 2 (двох) годин – 5 (п’ять) прожиткових мінімумів.

Є певні умови, які необхідно виконати для безперешкодної реєстрації права власності, наприклад, майно не повинно перебувати під обтяженням або забороною відчуження. Щоб дізнатись, чи не перебуває майно під обтяженням, можна звернутись безпосередньо до державного реєстратора.

Після реєстрації права власності на нерухоме майно заявник отримує Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права власності.

Якщо у вас є запитання щодо реєстрації права власності, звертайтеся до наших експертів і отримуйте безкоштовну консультацію!