Узаконення перепланувань та реконструкції.

Оформлення дозвільної документації на реконструкцію нежитлового приміщення
Дозвільна документація на реконструкцію квартири
Дозвільна документація на реконструкцію будинку

Пояснення про легалізацію перепланувань та реконструкцій. Яка відмінність між ними? Коли потрібно проводити легалізацію змін, що сталися на об’єкті нерухомості внаслідок перепланування або реконструкції?

Перед тим, як починати розповідати про легалізацію перепланувань та реконструкцій, потрібно прояснити, чим вони відрізняються та коли потрібно зареєструвати зміни, що сталися на об’єкті нерухомості внаслідок перепланування чи реконструкції. Під час реконструкції відбуваються зміни у тримаючих конструкціях, фасаді будівлі чи інженерних системах. Реконструкція потребує одержання дозволу від Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та легалізації.

Легалізація перепланувань та реконструкцій: в чому полягає різниця та коли вона є обов'язковою?

Перепланування – це комплекс робіт, які здійснюються після будівництва та передбачають зміну характеристик об’єкта. Якщо під час перепланування не внесено змін до тримальних конструкцій, то отримання дозволу від ДАБІ не є обов’язковим. Легалізація перепланування залежить від того, наскільки значні відбулися зміни. Наприклад, якщо ви плануєте перенести дверний отвір, але при цьому не змінюється площа та інші характеристики об’єкту нерухомості, то легалізація не потрібна.

Варто пам’ятати, що при реконструкції чи переплануванні діють обмеження. Наприклад, розширення санвузлів в квартирі можливо лише шляхом перерозподілу коридору та інших приміщень, або їх об’єднання. Розширення за рахунок житлової площі заборонене. Також, популярне серед жителів першого поверху старих будинків доповнення квартири за допомогою пристроїв. Узаконення таких змін зазвичай є неможливим.

Процедура легалізації реконструкції та перепланування

Якщо ви маєте намір відремонтувати або модернізувати своє житло, то перед цим варто визначити, наскільки значні будуть зміни в будівлі та чи буде необхідним планувальний проєкт. Для того, щоб вирішити це питання, краще звернутися за консультацією до архітектора, проєктувальника або інженера, які працюють у бюро технічної інвентаризації. Після того, як ремонт буде завершений, необхідно запросити сертифікованого експерта або інженера БТІ для вимірювання площі житла, на якій були зроблені зміни. Якщо площа будівлі змінилась, то після заміру і складання нового технічного паспорту на житло, необхідно звернутись до державного реєстратора або нотаріуса, щоб внести цю інформацію до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Необґрунтовані зміни можуть мати негативні наслідки у вигляді штрафів та проблем з продажем майна. Продаж нерухомості, фактична площа якої не відповідає даним у правоустановчих документах, є досить складним завданням.

Для того, щоб виконати реконструкцію чи перепланування квартири максимально якісно, швидко та відповідно до вимог законодавства, рекомендується звернутися до кваліфікованих фахівців. Волиньпроект надає послуги з проектування, реконструкції та супроводу робіт з перепланування квартир “під ключ”. Наші інженери точно знають, як забезпечити гармонійний баланс між вашими побажаннями, вимогами законодавства та технічними можливостями. Залиште заявку на сайті, щоб наші менеджери зв’язалися з вами та детально розповіли, як вдосконалити простір у вашому житлі!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *