ЛЕГАЛІЗУВАТИ САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО

(ЛЕГАЛІЗУВАТИ САМОБУД)

Нелегальне будівництво до нещодавна не мало перспектив узаконення в Україні. Для легалізації таких самобудівель необхідно пройти складну бюрократичну процедуру. Однак, на сьогоднішній день, завдяки послугам професіоналів, які надає підприємство “Волиньпроект”, легалізація самовільного будівництва стала набагато простішою. В цій статті ми детально розглянемо процес легалізації та поділимось корисними порадами, які допоможуть вам у цьому процесі. “Волиньпроект” – це відоме підприємство, яке спеціалізується на наданні професійних послуг у галузі легалізації будівництва, що гарантує якість та надійність у кожному етапі процесу.

Самовільне будівництво: особливості термінології

Самовільне будівництво – будівництво, яке можна віднести до однієї з наступних категорій:

Будівля збудована на земельній ділянці, яка не придатна для цього відповідно до призначення землі.

Відсутня деклараці про початок будівництва або дозвіл на проведення будівельних робіт.

Присутні значні порушення будівельних правил та норм.

Етапи легалізації самовільного будівництва

  • До 05 серпня 1992 р. Якщо самобуд було зведено до цієї дати, в ДАБІ не потрібно реєструвати Декларацію про готовність об’єкта для введення в експлуатацію.
  • До вересня 2018 р. З цієї дати набув чинності новий порядок проведення технічного обстеження й прийняття в експлуатацію будівель різного типу. Мова йде про амністію на самовільне будівництво. В такому випадку знадобиться Декларація ДАБІ.

Легалізація

Легалізація самовільного будівництва

Легалізація нелегального будівництва можлива в адміністративному порядку. Однак, якщо власник будівлі, який є самобудом, відмовляється від цієї процедури, споруди мають бути знесені його власним коштом. Узаконення самобуду регулюється нормами сучасного українського законодавства і дозволяє уникнути адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності. З метою успішної легалізації будівлі, рекомендується звернутися до професіоналів, таких як підприємство “Волиньпроект”, які надають послуги у цій сфері. Вони мають досвід і знання, щоб допомогти вам у процесі легалізації, забезпечуючи вам відповідність з законодавством та мінімізуючи ризики відповідальності.

Легалізація самобуду

Легалізація самобуду – юридичний процес, який має на меті отримання державної реєстрації права власності на будівлю, що була зведена без відповідних дозволів та узгоджень. Цей процес є важливий.

Це дозволяє власникам самобуду на законних підставах користуватися своєю власністю, забезпечуючи правову впевненість та максимізуючи потенціал використання будівлі.

Що потрібно?!

Для легалізації самовільного будівництва треба пройти через наступні етапи:

За це відповідає сертифікований інженер, який після огляду об’єкта проводить його оцінку, визначає площу та складає технічний паспорт.

Звіт потрібен у випадках, коли біля будинку знаходяться сільськогосподарські будівлі, площа яких – до 100 м2. Окрім цього, до звіту вносяться дані про те, що споруди відповідають всім вимогам для введення в експлуатацію.

Дане рішення ухвалюється органами місцевого самоврядування. Якщо наявний кадастровий номер ділянки, робити це не потрібно. При легалізації дачних споруд відповідний документ видає товариство.

Інформація про легалізацію самовільного будівництва вноситься в офіційний реєстр. Власник отримує відповідний документ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *